O nás

Sme občianske združenie Koníky pre deti, o. z..Voláme sa MiškaMaroš a máme niekoľko ročné skúsenosti s koníkmi a prácou s deťmi na koníkoch. Naším hlavným cieľom je priblížiť koníky deťom a vlastne všetkým ľuďom na svete a ukázať im, aké je to krásne stvorenie. Tie naše sa volajú Savana (savi), Shelby a poníka Poppiho.  Výška Savi cca 150 cm ju predurčuje na jazdenie s tými najmenšími. Shelby je troška nižšia okolo 140 cm a v súčastnosti s ňou pracujeme na tom, aby z nej bol dobrý terapeut v hipoterapii. Venujeme sa hlavne práci s malými deťmi od 3 rokov, jazdenie a aplikovanie pozitívnych vplyvov kontaktu s koníkmi. Našim prvoradým cieľom je naučiť deti a aj rodičov kontaktu s koníkom a s prírodou celkovo. Našou hlavnou ideológiou je partnerstvo medzi človekom a koníkom, preto sa zameriavame hlavne na jednoduchý, voľný štýl jazdenia. Drezúru, či parkúr u nás nenájdete, zato sa však môžete prekrásne povoziť na koníkoch. 

 

Naše koníky sú ustajnené tzv. volným ustajnením, teda nadprirodzenejšou formou chovu, ktorú nám priestorové podmienky dovoľujú. Majú celodenný voľný pohyb po celom priestore ohrady. Keď chcú tak sa schovajú do prístrešku, keď chcú byť vonku tak sú vonku. Pobyt vonku počas celého roka hlavne Savanke pomáha lepšie dýchať, nakoľko má dýchavičnosť( niečo podobné ako astma u ľudí) a takisto im pomáha lepšie sa pripraviť na zimu, teda nasrstiť sa a tak im ani v tuhých mrazoch nebude zima.

Jazdíme okolo 3 hodiny denne a to s potrebnými prestávkami, aby to naše koníky neprimerane nezaťažovalo a aby sa na každú jazdu tešili. zábava to má byť pre obe strany, jazdca aj koníka…

Súčasne  vykonávame hipoterapeutickú prax a to  psychologicko-pedagogické jazdenie, s ktorým už máme skúsenosti. Pracujeme s deťmi s rôznymi psychickými problémami a snažíme sa im prostredníctvom koníkov a pobytu v ich prítomnosti pomôcť lepšie zvládnuť tento náročný svet.

V prípade záujmu o hipoterapiu kontaktujte nás čo najskôr aby sme pre Vás ešte mali priestor…